fbpx
UE UE

Nowe technologie Dla Nowy Styl

Nowy Styl Group – europejski lider w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Firma dostarcza klientom usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Dzięki doświadczeniu oraz zapleczu technologiczno-produkcyjnemu każda oferta jest „szyta na miarę”

Czytaj więcej
Scroll down Scroll down Scroll down 1

Wyzwanie:

Jakie wyzwanie stało przed Ecoline?

1

Wyzwaniem, z którym Nowy Styl Group zgłosił się do Ecoline, była budowa nowej linii lakierniczej do malowania elementów meblowych, o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Wymogiem była liczba odrzutów nie przekraczająca 1%, przy czym kontroli jakości nie przechodzi żaden element, który ma wtrącenie nawet na poziomie 1 mm2.

2

Pozornie odpowiedzią było stworzenie warunków idealnie czystego otoczenia, ale w rzeczywistości zaoferowana linia lakiernicza musiała także umożliwiać usuwanie zanieczyszczeń, które na skutek procesu produkcji pojawiają się w farbie (zdarza się, że proszki do malowania proszkowego mają jakieś zanieczyszczenia - sytuacja rzadka, ale występująca).

Scroll down Scroll down Scroll down 2

Rozwiązanie

W ramach przygotowanego i wdrożonego przez Ecoline projektu, jednym z najważniejszych aspektów było najdokładniejsze wyizolowanie środowiska, w jakim elementy mają być malowane i suszone. Równocześnie projektantom, konsultantom i klientowi zależało na zastosowaniu technologii, które będą zarówno wydajne, jak i ekologiczne. Odpowiedzią była wysokiej klasy lakiernia proszkowa zawierająca m.in. specjalistyczną kabinę (kabina do malowania proszkowego wyposażoną w tzw. clean room, sito ultradźwiękowe, specjalne czujniki i sterowanie elektroniczne oraz odpowiednią filtrację powietrza).

Pierwszym rozwiązanym problemem było usunięcie niepożądanych drobin z otoczenia podczas nakładania i polimeryzowania farby. Zapewniła to specjalna kabina pozwalająca na skuteczne odseparowanie miejsca nakładania farby od całego procesu produkcji, od hali i zewnętrznych warunków, oferując tym samym wysoki stopień czystości otoczenia, bez warunków do zaistnienia choćby minimalnych wtrąceń.

 

Dodatkowo kabina ta zawiera clean room, który dysponuje własną wentylacją i nawilżaniem oraz samodzielnym sterowaniem temperaturą, nawiewem i wilgotnością.

Drugie wyzwanie (wtrącenia pochodzące z farby) wymagało zastosowania utradźwiękowego sita, które pozwala na odnalezienie i oddzielenie zanieczyszczeń, jeśli wystąpią one w nakładanej farbie. Użycie sita znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo dostania się takich drobin na malowaną powierzchnię.

Podczas projektowania i instalacji linii lakierniczej, Ecoline wdrożył także możliwość wykorzystania oddawanego ciepła do ogrzania innych pomieszczeń (hal). Zastosowano ją na dwóch etapach – w tunelu schładzania po użyciu pieca suszącego, a także w tunelu schładzania po polimeryzacji farby w piecu wypalającym (temperatura – 100 stopni). Dzięki specjalnej filtracji powietrza, może ono być wykorzystane ponownie w celach grzewczych.

Galeria realizacji
Scroll down Scroll down Scroll down 3
Fundusze Unijne
Contrast Font
logo
Skip to content