fbpx
UE UE

Katalog MALOWANIE PROSZKOWE WADY POWŁOK

MALOWANIE PROSZKOWE WADY POWŁOK

Wstęp

Malowanie proszkowe, jako stosunkowo młoda technologia powlekania metali i stopów, podbija wciąż nowe rynki. Głównym zadaniem wytworzonych powłok proszkowych jest ochrona obrabianych elementów przed korozją i nadanie im atrakcyjnego wyglądu. Jeżeli estetyka powłoki i jej trwałość nie spełniają naszych oczekiwań (pojawiają się m.in. kratery, złuszczenia, korozja), konieczne jest wyjaśnienie przyczyn takiego stanu.

Mamy nadzieję, że wydany przez Ecoline „Katalog Wad Powłok Proszkowych” okaże się pomocny w rozwiązaniu tych problemów.

Więcej informacji

Zapraszamy do kontaktu i zakupu publikacji.

(+48) 797 028 160
marketing@ecoline.com.pl

Wypełnij formularz zamówienia
Scroll down Scroll down Scroll down 2

(Format A4, 64 str., oprawa twarda, cena 499 zł/netto)

Profesjonalnie wykonane zdjęcia wad, ich powiększenia (2,5 – krotnie) i grafika pozwalają na szybką identyfikację niedoskonałości, z którą mamy do czynienia, jak i trafne wskazanie miejsca jej powstania. W kartach zawarte są informacje o wadach, takie jak: opis, powody powstawania, zapobieganie i sposoby naprawy wadliwej powłoki proszkowej. Przedstawiona wizualizacja i informacje mogą posłużyć do dokonania naprawy całego procesu wytwórczego w takim stopniu, aby określone wady zostały wyeliminowane lub w znacznym stopniu ograniczone.

Zawarte w katalogu karty dotyczą wad na podłożu stalowym i stalowym ocynkowanym. Zostały one usystematyzowane zgodnie z przebiegającym procesem wytwórczym elementu, obejmującym: użyte materiały zakupowe, proces obróbki mechanicznej, przygotowanie powierzchni, nakładanie farby, termo polimeryzację (utwardzanie), transport oraz kontrolę powłok przez pomiary i badania.

 

Przedstawione w drugiej części katalogu metody testujące powłokę – pomiary i badania (własne lub zlecone) pomogą zapewnić jakość podczas produkcji i, co ważne, dokonać skutecznego rozpoznania i uniknięcia wad powłoki proszkowej.

Eliminując wady obniżamy koszty produkcji, jak i pozytywnie wpływamy na środowisko, zmniejszając zużycie energii, materiałów, odpadów.

Katalog wad wykonany został z myślą o użytkownikach malarni proszkowej, będąc wsparciem dla operatorów, kontrolerów, jak również dla kadry zarządzającej tym obszarem.

Fundusze Unijne
Contrast Font
logo
Skip to content