fbpx
UE UE

Kabiny do malowania proszkowego

Zobacz przykładowe konfiguracjeZobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje

Kabiny do malowania proszkowego

W ofercie posiadamy kabiny do malowania wykonane z blachy stalowej, oraz kabiny dielektryczne, wykonane ze struktury paneli typu „sandwich”. Gdy wymagana jest częsta wymiana kolorów, zaleca się zastosowanie kabiny dielektrycznej, której ściany wewnętrzne, dzięki neutralności względem ładunków elektrycznych pozwalają na bardzo szybkie usunięcie farby proszkowej. Dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom, kabiny przez nas oferowane integrują się ze wszystkimi systemami aplikacji elektrostatycznej najlepszych marek obecnych na rynku.

Więcej informacji

lakiernie@ecoline.com.pl | (+48) 604 406 042

Napisz do nas
Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2

Oferujemy kabiny do malowania w formie klasycznej, oraz z wyniesionymi na zewnątrz stanowiskami do malowania ręcznego detali. Kabiny mogą być wyposażone w wewnętrzne i zewnętrzne systemy odmuchujące, oraz centra kolorów – akcesoria niezbędne do szybkiego czyszczenia kabiny i wymiany farb proszkowych. Kabina z wyniesionymi stanowiskami do malowania ręcznego ma znacznie skróconą część korpusu wyposażoną w aplikacje automatyczne. Wyniesienie na zewnątrz stanowisk do malowania detali pozostawia operatorowi znacznie większe pole manewru w porównaniu do okna w kabinie standardowej. Jest to wersja idealna do malowania skomplikowanych detali sprawiających trudności podczas malowania ręcznego.

Kabiny do malowania proszkowego mogą być wyposażone w automatyczne, wolnostojące manipulatory lub oscylatory, zależnie od wymaganej ilości aplikacji automatycznych. Dodatkowo całą grupę można doposażyć w wertykalny system sczytywania detali który pozwala na całkowicie automatyczne zarządzanie procesem aplikacji.
Manipulatory i oscylatory wyposażone są w cyfrowy system kontroli wszystkich funkcji oraz system kontrolujący skok roboczy z dokładnością do jednego centymetra. Ponadto wyposażone są w systemy zabezpieczające urządzenia przed wnikaniem cząsteczek farby proszkowej. Płozy przesuwne wykonane są z materiału zmniejszającego tarcie, a prowadnice aplikatorów są samoczyszczące.

Wyposażenie kabiny w centrum kolorów znacznie ułatwia i przyspiesza operację wymiany farby proszkowej, dzięki automatycznemu czyszczeniu wewnętrznych kanałów przejścia farby proszkowej, przewodowi pochłaniającemu proszek z odpowiedniego zbiornika lub kartonu, oraz innych elementów wchodzących w skład systemu przesyłowego farby proszkowej. Centrum kolorów wyposażone jest w ekran dotykowy z bardzo prostym interfejsem pozwalającym na programowanie jego pracy.

Automatyczna kabina do malowania proszkowego – najważniejsze zalety

Kluczową zaletą automatycznej kabiny do malowania proszkowego jest możliwość precyzyjnego nadzorowania każdego etapu i w razie konieczności wprowadzenia usprawniających modyfikacji. Dodatkowo automatyczne kabiny przyspieszają cały proces malowania, czyniąc go efektywnym i wydajnym. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku elementów wyróżniających się prostymi, jak i skomplikowanymi kształtami. Ponadto automatyczna kabina do malowania proszkowego gwarantuje powtarzalność procesu malowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do seryjnego malowania elementów. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja oraz gładka powierzchnia obudowy sprawiają, że nadmiar farby opada na dno (nie przykleja się do ścian kabiny). Dno kabiny jest wyposażone w niezawodny i efektywny system sekwencyjnego czyszczenia, który wykorzystuje sprężone powietrze. Jego zadaniem jest transportowanie farby bezpośrednio do kanału wyciągowego.

Kabina i piec do malowania proszkowego – kompletne linie dostępne w ofercie

W naszym asortymencie dostępne są również kompletne linie do malowania proszkowego występujące w trzech podstawowych wariantach. Pierwsze z nich to automatyczne linie z cyklem przygotowania powierzchni. Dzięki nim cały proces odpowiedniego przygotowania powierzchni malowanych elementów jest wydajny i powtarzalny. Kolejną propozycją są ręczne lakiernie do malowania wielkogabarytowego umożliwiające efektywne i precyzyjne malowanie bardzo dużych elementów.. Dostępne są także kompaktowe linie na małe powierzchnie robocze. Kabina i piec do malowania proszkowego oraz dodatkowe wyposażenie to kompletne rozwiązanie umożliwiające niezwykle precyzyjne i przede wszystkim powtarzalne powlekanie zarówno dużych, jak i średniej wielkości oraz niewielkich elementów.

W razie dodatkowych pytań dotyczących kabin do malowania proszkowego lub innych rozwiązań oferowanych w naszym sklepie, zachęcamy Państwa do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego lub wiadomości e-mail.

Fundusze Unijne
Kontrast Czcionka
logo
Skip to content