fbpx
UE UE

Kompletne lakiernie proszkowe

Lakiernie sprzedajemy w trzech podstawowych konfiguracjach.

1

Automatyczne lakiernie z cyklem przygotowania powierzchni

2

Lakiernie do malowania wielkogabarytowego

3

Kompaktowe linie na małe powierzchnie robocze

Zobacz przykładowe konfiguracjeZobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje

Kompletne lakiernie proszkowe

Nasze lakiernie proszkowe to przede wszystkim projekty indywidualne, wykonywane pod ścisłe wymogi i oczekiwania każdego Klienta.

Oferowane przez nas automatyczne linie lakiernicze do malowania proszkowego, projektowane są z zastosowaniem wymogów produkcyjnych, uwzględniając maksymalne oszczędności, ilości używanych kolorów, częstotliwości zmiany kolorów, wydajności linii oraz profili produkcji.

Ponadto, nasze rozwiązania technologiczne pomagają w optymalizacji procesów produkcyjnych, gwarantując tym samym wysoką jakość i ekonomię procesu, poprzez wykorzystanie ciepła odpadowego, zmniejszenia emisji ciepła na halę, separację gorących detali od środowiska hali, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie oferowane przez nas lakiernie posiadają certyfikat CE zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej.

Oferujemy standardowe i dielektryczne kabiny do malowania proszkowego, centra kolorów, w pełni zautomatyzowane manipulatory z możliwością doposażenia w systemy sczytywania detali, a także kompletne zestawy do malowania ręcznego, pistolety do malowania automatycznego i kontrolery pozwalają na bardzo wysoki stopień dopasowania projektu do potrzeb klienta, podnosząc efektywność i bezpieczeństwo jego produkcji.

W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji

lakiernie@ecoline.com.pl(+48) 604 406 042

Napisz do nas
Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2

Na początku procesu wszystkie detale do malowania zostają wprowadzone do tunelu, gdzie przechodzą przez szereg różnych faz mycia na ciepło i w temperaturze pokojowej, czynność ta jest wykonywana poprzez pompy odśrodkowe, które prowadzą cyrkulację płynu znajdującego się w wannie. Linia hydrauliczna składa się z serii pomp odśrodkowych wykonanych ze stali INOX AISI 304(316), które kierują płyny do pomp natryskowych. Instalacja wyposażona jest w kołnierze, złączki, zawory regulujące, oraz manometr kontroli ciśnienia. Rampy natryskowe są zaopatrzone w specjalne dysze z moplenu, materiału anty- kwasowego i niepochłaniającego wody. Pozwalają one na wykonanie działań mechanicznych, jak i chemicznych na częściach produktu do odtłuszczenia. Wszystkie części ramp można rozmontować i są one łatwe w utrzymaniu.

Następnie umyte detale wyjeżdżają do pieca osuszającego, który działa na zasadzie wymuszonej cyrkulacji ciepłego powietrza. Detale zostają osuszone ciepłym powietrzem wprowadzonym w cyrkulację przez serię wentylatorów. Temperatura wymagana do osuszania to 100 – 120°C. Możliwe jest poprzez zwiększenie temperatury, co jednak pociąga za sobą zwiększone zużycie paliwa. Zawieszanie detali powinno być wykonywane w taki sposób, aby do pieca dostawało się możliwie jak najmniej wody. Należy unikać zbierania się wody stosując, gdzie to możliwe, otworki odpływowe lub montując urządzenia nadmuchujące przy wejściu do pieca. Cała grupa jest zaopatrzona w ruchome suporty, które umożliwiają jej luźne przemieszczanie. W piecu zamontowany jest palnik oparty o najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne gwarantujące niezawodne funkcjonowanie i wysoką jakość wypalania. Termoregulacja elektroniczna jest kontrolowana przez sondę tele-termometryczną, która reaguje bezpośrednio na palnik. Bezpiecznik chroni wymiennik przed przegrzaniem w przypadku częściowego braku wentylacji.

Następnie detale wjeżdżają do kabiny lakierniczej, która wykorzystuje system odzysku proszku poprzez cyklon i końcowy filtr samoczyszczący, oraz pojemnik odzyskowy z wbudowanym sitem wibracyjnym.
lakiernia proszkowa

Gdy wymagana jest częsta wymiana kolorów, zaleca się stosowanie kabiny dielektrycznej, której ściany wewnętrzne dzięki neutralności względem ładunków elektrycznych pozwalają na bardzo szybkie usunięcie farby proszkowej. Dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom, kabiny przez nas oferowane integrują się ze wszystkimi systemami aplikacji elektrostatycznej najlepszych marek obecnych na rynku. W kabinach możliwa jest praca ręczna jak i w pełni automatyczna. Kabiny mogą być wyposażone w manipulatory z funkcją sczytywania gabarytów detali, oraz centra kolorów. Po naniesieniu farby detale trafiają do pieca polimeryzacyjnego z wymuszoną cyrkulacją powierza. Wymagana temperatura pracy to od 160°C do 220°C zależnie od detali do lakierowania i użytej farby proszkowej. W piecu polimeryzacyjnym powietrze wtłaczane z góry przez wentylatory, zamontowane na całej długości pieca, przechodzi przez wymiennik ciepła i otwory w kierunku dolnej części pieca. Ważnym faktem jest to, że cyrkulacja powietrza wewnątrz pieca jest całkowicie odseparowana od powietrza krążącego w wymienniku termicznym, co powoduje że na zewnątrz pieca nie są obecne produkty spalania. Piec jest w pełni zabezpieczony przed przegrzaniem dzięki zestawowi czujników oraz modułów bezpieczeństwa.

Detale w celu malowania mogą być przenoszone za pomocą przenośników mono-rotacyjnych i „power & free” bi-rotacyjnych.

Ze względu na modułowość oferowanych przez nas systemów, możliwości ich konfiguracji są nieograniczone, dlatego też w każdym przypadku lakiernia jest pełni customizowana, jesteśmy w stanie dostosować nasze lakiernie do indywidualnych potrzeb klienta biorąc pod uwagę możliwości lokalowe i wymagania dotyczące końcowego efektu pracy lakierni.

Automatyczna lakiernia proszkowa z cyklem przygotowania powierzchni – dodatkowe informacje

Odpowiednie przygotowanie powierzchni jest kluczowym etapem malowania proszkowego. Automatycznie lakiernie z cyklem przygotowania powierzchni usprawniają ten proces, czyniąc go efektywniejszym i niezwykle dokładnym. Cały proces przygotowania powierzchni do malowania proszkowego jest sterowany przez programowalny sterownik PLC. Każdy etap jest monitorowany i w razie konieczności można go modyfikować. Takie rozwiązanie pozwala precyzyjnie dopasować każdy etap przygotowania powierzchni przed malowaniem, bez względu na stopień zanieczyszczenia, strukturę i wielkość powierzchni roboczej.

Lakiernie do malowania wielkogabarytowego

Jedną z trzech standardowych konfiguracji dostępnych w naszej ofercie są lakiernie do malowania wielkogabarytowego. Duże kabiny umożliwiają dokładne malowanie elementów wielkogabarytowych, wyróżniających się niestandardowymi kształtami. Ponadto gwarantują wysoką ergonomię i efektywność pracy. Duża powierzchnia kabin umożliwia swobodne malowanie proszkowe nawet trudno dostępnych miejsc. Lakiernie do malowania wielkogabarytowego są wyposażone w odpowiednio wydajne, dopasowane do ich kubatury systemy wentylacyjne. Największą zaletą lakierni wielkogabarytowych jest możliwość powlekania bardzo dużych elementów w trakcie jednego cyklu. W praktyce oznacza to nie tylko wysoką produktywność, ale również doskonałą jakość i równomierność powłoki malarskiej na całym elemencie wielkogabarytowym.

Kompaktowe linie lakiernicze na małe powierzchnie robocze

Na szczególną uwagę zasługują również kompaktowe linie przeznaczone do malowania proszkowego niewielkich powierzchni roboczych. Linie te dzięki niewielkim rozmiarom, mogą być montowane w niedużych pomieszczeniach. Idealnie sprawdzają się do precyzyjnego malowania proszkowego detali i niewielkich elementów. Kompletne lakiernie proszkowe są przeznaczone dla firm, które wyspecjalizowały się w powlekaniu proszkowym niewielkich elementów wymagających malowania stosunkowo małej powierzchni roboczej. Oprócz kompletnych lakierni proszkowych oferujemy także lakiernie do kataforezy pozwalające na uzyskanie powłoki wyróżniającej się wysokim stopniem ochrony antykorozyjnej.

Poniżej przykładowe konfiguracje naszych malarni:

Fundusze Unijne
Kontrast Czcionka
logo
Skip to content