ZROBOTYZOWANA MALARNIA PROSZKOWA – GWARANCJĄ PRZEWAGI KONKURENCYJNEJ PRZEDSIĘBIORSTWA

ROBOTYZACJA PRZEMYSŁU

Zmiany zachodzące na rynku dotyczące wysokiej konkurencyjności, większej wydajności i podnoszenia jakości, wymagają od przedsiębiorców wprowadzenia elastycznych zmian w procesie produkcji. Manualne wykonywanie prostych i powtarzalnych czynności przestaje być opłacalne, dlatego praca fizyczna zwłaszcza w trudnych i niebezpiecznych warunkach  zastępowana jest coraz częściej pracą robotów i automatów. Liczba robotów zainstalowanych w zakładach na całym świecie nieustannie rośnie, dynamicznie zmieniając oblicze przemysłu. Postępująca automatyzacja i robotyzacja, pozwala na zdobycie wielu biznesowych korzyści, których nie sposób jest przeoczyć w dzisiejszych czasach.

ECOLINE NAPRZECIW POTRZEBOM RYNKOWYM

Rozwiązania, które dzisiaj uznajemy za niezwykle innowacyjne, już niedługo staną się wymaganym minimum. Dlatego firma Ecoline zawsze wychodzi do przodu potrzebom rynkowym i dostarcza swoim Klientom rozwiązania technologiczne na światowym poziomie,  maksymalnie zoptymalizowane pod indywidualne potrzeby ale również zapewniające najwyższą jakość i przewagę konkurencyjną. Przykładem takiego rozwiązania, nie dawno wprowadzonym do oferty firmy jest zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego, składające się z kabiny lakierniczej oraz wysokiej klasy robota do malowania proszkowego. Połączenie efektywności tych urządzeń pozwala na uzyskanie nowych cech i funkcjonalności.

 

Zrobotyzowana kabina do malowania proszkowego - schemat

ROBOT DO MALOWANIA PROSZKOWEGO

Wykorzystanie robota w procesie nakładania farby proszkowej niesie wiele korzyści w procesie produkcyjnym. Przede wszystkim pozwala na zastąpienie systemu ręcznego malowania, wpływając na jakość i powtarzalność powłoki, ograniczając przy tym czas pracy oraz zużycie farby ale przede wszystkim redukuje efekt krawędziowy i gwarantuje lepszy efekt końcowy. Zastosowanie robota eliminuje również konieczność ręcznego domalowywania elementów.

robot przemysłowy

KOMPLETNA MALARNIA PROSZKOWA

Praca robota może być synchronizowana z innymi elementami, jak kabina lakiernicza, czy podajnik i może dotyczyć synchronizacji czasu  lub miejsca, czyli momentu, w którym po przekroczeniu przez detal określonego punktu na linii, uruchamia się praca robota. W obu przypadkach element transportujący detale wyposażony jest w detektory odczytujące prędkość  lub jej brak. Robot do malowania proszkowego odpowiedzialny jest za czas pracy, ciśnienie lub szerokość strumienia. Wpływa to na jakość oraz powtarzalność malowania, jednocześnie redukując czas pracy i zapewniając oszczędność farby. Kolejne oszczędności, dzięki zastosowaniu robota do malowania proszkowego, będą dotyczyć zmniejszenia liczby pistoletów potrzebnych do malowania i tym samym zmniejszenie zużycia farb proszkowych oraz uproszczenia całej budowy linii lakierniczej. Koszty eksploatacyjne linii lakierniczej zostają również zredukowane poprzez mniejsze koszty okresowej wymiany elementów pistoletów.

Antropomorficznie programowanierobota

ROBOT MALARSKI

Podczas pracy robota nakładanie farby proszkowej odbywa się automatycznie za pomocą dwuosiowych manipulatorów oraz aplikacji automatycznej, która jest zainstalowana na robocie 6-osiowym. Dzięki, której malowanie elementów o skomplikowanych kształtach jest pełne i efektywne. Ponadto, instalowane przez nas roboty programowane są antropomorficznie, bez konieczności angażowania wyspecjalizowanego automatyka programującego ich ruch.

INNOWACYJNA KABINA LAKIERNICZA DO MALOWANIA PROSZKOWEGO

Kabina lakiernicza w połączeniu z odpowiednim innowatorskim robotem do malowania proszkowego, pozwala na maksymalną optymalizacją jakości oraz oszczędność. Nasza dielektryczna kabina lakiernicza, dzięki warstwowej budowie ścian  typu „sandwich” umożliwia szybkie usunięcie farby proszkowej. Została ona zbudowana  w oparciu o główne zasady aerodynamiki, pozwalające na lepsze zasysanie nadmiaru proszku, który nie osadził się na detalach. System pochłaniania jest prostym mechanizmem, jednak niezwykle efektywnym, zbudowanym z kanału połączeniowego i cyklonu o również bardzo wysokiej wydajności. Umieszczony w kabinie wertykalny system sczytywania detali zapewnia pełną automatykę zarządzania aplikacją farby proszkowej. Specjalne manipulatory i oscylatory, wyposażone w cyfrowy system kontrolujący skok roboczy, z dokładnością nawet do jednego centymetra.

kabina do malowania proszkowego

POŁĄCZENIE NAJWYŻEJ KLASY URZĄDZEŃ RECEPTĄ NA SUKCES

Zastosowanie kabiny dielektrycznej z robotem do malowania proszkowego pozwoliło  naszym Klientom na osiągnięcie konkretnych korzyści w ich przedsiębiorstwach. Zaobserwowano wzrost wydajności pracy, jej usprawnienie i optymalizację. Została znacznie poprawiona jakość malowanych elementów oraz powtarzalność procesu malowania proszkowego. Dzięki zastosowaniu robotów zagrożenie dla zdrowia lakierników obsługujących proces malowania zostało wyeliminowane. Maksymalne zoptymalizowanie możliwości produkcyjnych urządzeń i czasu pracy oraz minimalizacja ilości odpadu farby pozwoliły na realne obniżenie kosztów produkowanych elementów.

Wyposażenie lakierni – robot do malowania proszkowego i kabina lakiernicza

Ideą proponowaną przez Ecoline jest zastosowanie wielu opatentowanych, innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Priorytetem dla Ecoline jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów. Dlatego nieustannie inwestujemy w rozwój naszej firmy. Wynikiem projektów badawczo-rozwojowych są cztery autorskie patenty, wśród  których znajduje się modułowa kabina do malowania proszkowego. Dodatkowo wysoką dokładność malowania proszkowego zapewnia automatyzacja, gdzie nieodzownym staje się robot do malowania proszkowego.

Nagroda Innowator Podkarpacia

Zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego zostało nagrodzone przez Kapitułę Konkursu „INNOWATOR PODKARPACIA 2022 im. Ignacego Łukasiewicza” za wyjątkową myśl technologiczną i ofertę na wysokim światowym standardzie.

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2