Innowacja i doskonałość – powłoki proszkowe do aluminium

Farby proszkowe funkcjonalne i ze specjalnymi efektami estetycznymi, szeroka gama kolorów oraz wsparcie wykwalifikowanego zespołu pomocnego w doborze najlepszego typu powłoki – to wszystko proponuje swoim klientom polski dostawca farb proszkowych Ecoline. Bogata oferta firmy zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców i pozwoli zrealizować zarówno standardowe zamówienia, jak również nietypowe czy bardzo wymagające projekty.

W ciągu ponad dwóch dekad działania w branży lakierniczej, firma Ecoline stworzyła kompleksową ofertę obejmującą innowacyjne farby proszkowe i jako jedyna w Europie dostarcza farby z większości znanych palet kolorystycznych jak RAL, NCS, Munsel, Pantone (i wielu innych).
Nawiązała także kontakty partnerskie z wiodącymi producentami farb proszkowych, między innymi EcoPolfix, Helios, czy Rembrandtin, należącymi do Kansai Group, dzięki czemu klienci Ecoline mogą korzystać z produktów o najwyższej jakości.

Qualicoat to znak jakości dla aluminium i jego stopów do zastosowań architektonicznych. Poświadcza jakość farb proszkowych, stosowanych na zewnątrz, w 4 klasach trwałości:
• Class 1 – Standard Durable;
• Class 1,5 Standard Durable Plus (jeśli wymogi Standard Durable nie są wystarczające);
• Classs 2 – Super Durable, Class 3 – Hyper Durable.

Qualideco to międzynarodowa marka specjalizująca się w lakierowaniu aluminium i dekorowaniu w technologii sublimacji lub w technologii „proszek na proszek”.
Od 2004 roku Helios Coatings Italia opracowuje lakiery bazowe ECOSUBLIFIX. Seria powłok do technologii sublimacji, nadająca profilom aluminiowym realiztyczny wygląd drewna.

FARBY Z EFEKTAMI SPECJALNYMI

Osoby, które przykładają wagę nie tylko do trwałości powłoki, ale też do estetycznego wyglądu malowanych elementów mogą skorzystać z farb dających rozmaite efekty. W ofercie Ecoline znajdują się między innymi powłoki w różnych paletach kolorystycznych, na przykład metalicznej, rustykalnej czy prowansalskiej lub o różnorodnych fakturach, chociażby antycznej, nadającej przedmiotom postarzony wygląd. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest także powłoka poliestrowa Soft Touch, sprawiająca że pomalowana powierzchnia staje się aksamitna w dotyku, a cały element nabiera wyjątkowego, luksusowego charakteru.
Miłośnicy efektu marmuru, rdzy lub drewna również mogą skorzystać z oferty Ecoline. Dzięki zastosowaniu powłoki sublimacyjnej możemy uzyskać dowolnie wybrany wzór na malowanej powierzchni.

 

INNOWACJE TECHNOLOGICZNE W ZAKŁADACH MALOWANIA PROSZKOWEGO

 

Rozwój technologii pozwala również na realizację zadań, które jeszcze niedawno wydawały się niewykonalne. Przykładem mogą być lakiernie wertykalne pozwalające na malowanie proszkowe profili aluminiowych, których długość wynosi nawet osiem metrów. Do niedawna lakierowanie tego rodzaju elementów było dla przedsiębiorstwa wyzwaniem, dziś ich powierzchnię można bez problemu zabezpieczać i wykańczać w bardzo krótkim czasie. Ecoline w dziedzinie montażu i eksploatacji lakierni wertykalnych proponuje swoim klientom w pełni zautomatyzowaną linię wyposażoną w system załadunku profili, tunel do przygotowywania powierzchni, piec suszący i kabinę do malowania, a także piec wypalający i przenośniki przystosowane do takich elementów. Integralnym elementem linii jest zaawansowana technologicznie, unikatowa kabina lakiernicza, zwana diamentową, która pozwala na malowanie elementu z wielu stron jednocześnie, dzięki czemu zdecydowanie skrócony zostaje czas lakierowania.

 

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2