Czwarta edycja Forum Nowoczesnych Technologii Malowania za nami!

Logo Forum Nowoczesnych Technologii Malowania

Forum Nowoczesnych Technologii Malowania

Trzy dni spotkań specjalistów w niezwykle urokliwym miejscu Bieszczad, Hotelu Arłamów, z fascynującą przyrodą, piękną pogodą i scenerią z tysiącem jesiennych barw za oknem. Niezwykły czas, wypełniony merytoryczną wiedzą z zakresu technologii malowania, pod hasłem „Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy”, upłynął owocnie i poświęcony zostały różnym zagadnieniom związanym z technologiami malowania proszkowego.

Tematyka była bardzo zróżnicowana, jednak oscylowała wokół utrzymania najwyższej jakości usług, w tak trudnym dla gospodarki czasie. Konferencję otworzył prezes Ecoline, Piotr Potocki, który powitał wszystkich uczestników.

Oficjalne otwarcie przez prezesa Piotra Potockiego Forum Nowoczesnych Technologii Malowania

Forum Nowoczesnych Technologii Malowania – uroczyste otwarcie

Pierwszego dnia wykładów swoją prezentację wygłosiła firma „Aluron”, na temat systemów powłokowych Qualicoat oraz Qualisteelcoat, następnie wśród prelegentów znalazła się firma „Stradust”, dostwca farby proszkowych dla firmy „Ecoline”, prezentująca nową farbę antybakteryjną Guardian AM. Kolejno, firma „Alufinish Polska” zaprezentowała kompleksowość usług dostawcy procesu chemicznego oraz firma „Chemetall Polska” przedstawiła nowy sposób na ochronę korozyjną. Politechnika Rzeszowska zaprezentowała nam największe trendy w farbach proszkowych, a „Konica Minolta” opowiedziała jak profesjonalnie zarządzać barwą w przemyśle. „Poltech” podzielił się z nami na temat rewolucyjnego preparatu odtłuszczającego śrut i detali czyszczonych w obróbce strumieniowo ściernej. Firma „GSI SLV” podczas swojej prezentacji wyjaśniła jak prawidłowo nadzorować procesy antykorozji i nakreśliła wymagania w zakresie kompetencji firm i personelu.

Farby proszkowe Kansai PAINT HELIOS

 

Wykłady zostały również zespojone prze dwie osobne prezentacje ekspertów z Ecoline. Pierwszy temat dotyczył rozwiązań dla różnych gałęzi przemysłu z prezentacją nowoczesnych powłok proszkowych, drugi zaś wyjaśniał jak zredukować koszty produkcyjne na zautomatyzowanych liniach do malowania proszkowego.

Nadzur nad procesami antykorozji - wykład

 

 

 

Drugi dzień wykładów zawierał również interesujące tematy. Prelekcje rozpoczęła firma Stardust, wyróżniająca się możliwością dostawy farb w każdej dowolnej kolorystyce. Podczas prezentacji zostało wyjaśnione jak prawidłowo odczytywać notacje farb NCS oraz zaprezentowano swoje najnowsze wysokiej jakości farby proszkowe do użytku w architekturze.

Trendy w rozwoju farb proszkowych, wykład Pani Barbary Pilch-Pitery

Uczestnicy na sali wykładowej podczas Forum NTM

Następnie swojej prelekcji udzieliła Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, która od samego początku obejmuje patronatem medialnym tą wyjątkową konferencję. Firma „Sames” zaprezentowała również swoją nową gamę proszków oraz innowacyjne aplikatory do malowania proszkowego. Całość zakończyliśmy optymistycznym tematem na temat nowych unijnych programów do pozyskiwania dofinansowania dla przedsiębiorstw.

Niespodzianką była prezentacja motoru żużlowego a dodatkowo uczestnicy wzięli udział w konkursie, w którym nagrodą był wydany przez Ecoline katalog wad powłok lakierniczych.

Prezentacja motoru żużlowego

Organizatorzy zadbali także o atrakcje artystyczne. Urozmaiceniem kolacji biesiadnej w karczmie był występ Piotra Cyrwusa.

Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć przestrzeń i atmosferę pozwalająca na pogłębienie wiedzy, wymianie informacji oraz zdobyciu nowych jak i zacieśnieniu starych kontaktów biznesowych. Dziękujemy również, że podzielili się Państwo z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. „Jesteśmy pewni, że dzięki takiemu fachowemu wsparciu ze strony naszych partnerów biznesowych, będziemy nadal wspólnie wyznaczać trendy w dziedzinie malowania proszkowego oraz prezentować najnowsze technologie.” – podsumował prezes firmy Ecoline, Piotr Potocki.

Stoisko firmy Konica Minolta

Rozmowy uczestników Forum podczas spotkania w strefie wystawców

Forum Nowoczesnych Technologii Malowania wyrasta na jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, poświęconych technologii malowania proszkowego i postrzegane jest jako wydarzenie bardzo znaczące w branży lakierniczej.

Z tego względu firma Ecoline, planuje właśnie jego kolejną edycję…

 

lakiernictwo przemysłowe

Lakiernictwo przemysłowe i portal branży lakierniczej Lakiernictwo net, patronem medialnym Forum NTM

 

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2