fbpx
UE UE

Roboty do malowania proszkowego

Zobacz przykładowe konfiguracjeZobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje Zobacz przykładowe konfiguracje

Roboty do malowania proszkowego

Malowanie proszkowe jest procesem, który wymaga rozwiniętych umiejętności manualnych i doświadczenia, by uzyskać wysokiej jakości powłoki lakiernicze. Każda lakiernia proszkowa konkurująca w globalnym otoczeniu korzysta ze zdobyczy robotyki, aby móc zaoferować najwyższą jakość przy zachowaniu niskich kosztów procesu.

Wykorzystanie robota w procesie malowania proszkowego niesie wiele korzyści dla przedsiębiorstwa i pozwala na uzyskanie nowych cech i funkcjonalności produktu. Główną zaletą zastąpienia malowania ręcznego robotem jest przede wszystkim podniesienie jakości malowania. Robot sam kontroluje czas pracy, ciśnienie lakieru czy szerokość strumieni. Dzięki tym funkcjom mierzonym w sekundach i dziesiątych bara, poprawia się jakość i powtarzalność powłoki lakierniczej. Rezultatem jest także krótszy czas pracy, oszczędność farby, uzyskanie większej powtarzalności powłoki, eliminacja wszelkich wad lakierniczych oraz konieczność ręcznego domalowywania elementów.

W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji

lakiernie@ecoline.com.pl(+48)510005303  |  (+48)797028141

Napisz do nas
Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2

ROBOTY LAKIERNICZE OFEROWANE PRZEZ ECOLINE

Zadania robota lakierniczego to przede wszystkim sprostanie wymogom efektywności produkcji, utrzymanie stałej jakości oraz szybkości pracy i współpraca z różnymi systemami aplikacji lakieru. Proponowane przez nas roboty lakiernicze spełniają te wymogi, ponieważ powielają cykle natrysku lakiernika, zgodnie z oczekiwaniem czasu pracy i jakości.

Urządzenie przeznaczone jest do nakładania powłok proszkowych na różnego rodzaju elementy stalowe, aluminiowe, itp. Nakładanie farby odbywa się w sposób automatyczny poprzez zastosowanie aplikacji automatycznych, zainstalowanych na robocie 6-osiowym.

Roboty, które stosujemy w naszych lakierniach, programowane są antropomorficznie, dzięki czemu nie potrzebują wyspecjalizowanego automatyka do programowania ruchu. Sposób programowania robotów jest niezwykle prosty. Polega na manualnym prowadzeniu ramienia robota po trajektorii proponowanej  przez lakiernika i zapisie cyklu za pomocą kontrolera robota lub automatycznym lakierowaniu z użyciem skanera czy plików obrazujących detale (np. rysunki CAD). W obu wypadkach samo przygotowanie programu może zająć zaledwie kilka sekund. W tym czasie osoba obsługująca robota może skupić się na monitorowaniu jakości pracy i wydajności malowania. W trakcie programowania, w celu optymalizacji lakierowania, istnieje także możliwość sterowania parametrami pistoletów. Użycie robota lakierniczego pozwala także na komponowanie własnego programu malowania i ułożenie modułów w kolejności przeznaczonej do wykonania, tworząc w ten sposób program obróbki.

SYNCHRONIZACJA ROBOTA LAKIERNICZEGO Z LINIĄ PRODUKCYJNĄ

Sercem każdej lakierni jest system aplikacyjny. Robot jako maszyna przekształca się w robot lakierniczy dopiero po zintegrowaniu go z całą techniką aplikacyjną. Roboty, które proponujemy naszym Klientom mają możliwość synchronizacji pracy z zewnętrznymi elementami, jak kabina lakiernicza czy podajnik. Synchronizacja może dotyczyć zarówno prędkości jak i miejsca, czyli momentu, w którym po przekroczeniu przez detal określonego punktu na linii, uruchamia się praca robota. W obu przypadkach element transportujący detale wyposażony jest w detektory odczytujące prędkość lub jej brak.

Zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego, składające się z kabiny lakierniczej oraz wysokiej klasy robota do malowania proszkowego to rozwiązanie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród naszych Klientów. Połączenie efektywności tych urządzeń pozwala na uzyskanie nowych cech i funkcjonalności oraz na maksymalną optymalizację jakości oraz oszczędność. Zastosowanie w kabinie lakierniczej warstwowej budowy ścian, umożliwia szybkie usunięcie farby proszkowej. Została ona zbudowana w oparciu o główne zasady aerodynamiki, pozwalające na lepsze zasysanie nadmiaru proszku, który nie osadził się na detalach. System pochłaniania jest prostym mechanizmem, jednak niezwykle efektywnym, zbudowanym z kanału połączeniowego i cyklonu o również bardzo wysokiej wydajności. Umieszczony w kabinie wertykalny system sczytywania detali zapewnia pełną automatykę zarządzania aplikacją farby proszkowej. Specjalne manipulatory i oscylatory, wyposażone są w cyfrowy system kontrolujący skok roboczy, z dokładnością nawet do jednego centymetra.

Zrobotyzowane stanowisko do malowania proszkowego zostało nagrodzone przez Kapitułę Konkursu „INNOWATOR PODKARPACIA 2022 im. Ignacego Łukasiewicza” za wyjątkową myśl technologiczną i ofertę na wysokim światowym standardzie.


Fundusze Unijne
Kontrast Czcionka
logo
Skip to content