fbpx
UE UE

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół

Farby
proszkowe

Farby do malowania proszkowego to termoutwardzalne substancje na bazie polimerów. Służą do pokrywania różnego rodzaju powierzchni metalowych, zapewniając przy tym wyjątkową wydajność i estetyczne wykończenie. Wytworzona w tej sposób powłoka maskuje wszelkie defekty na powierzchni przedmiotów, chroniąc je przed korozją i zniszczeniem.

Ze względu na liczne zalety, farby proszkowe są stosowane w wielu gałęziach przemysłu: motoryzacji, energetyce, produkcji mebli, rolnictwie, produkcji oświetlenia, ogrodzeń, czy architekturze.

ZAMÓW

farby@ecoline.com.pl | (+48) 664 927 612

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 1

Sprzedaż farb proszkowych:
ponad dwie dekady w branży lakierniczej

Jednak aby uzyskać jak najlepsze efekty i trwałość malowania, warto wybrać renomowany produkt. Farby proszkowe Ecoline gwarantują innowacyjność projektowanych rozwiązań. Od lat współpracujemy z wiodącymi markami branży lakierniczej – EcoPolifix, Helios i Rembrandtin wchodzącymi w skład grupy Kansai.

Podstawą naszej działalności jest sprzedaż farb proszkowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W naszym asortymencie znajdą więc Państwo produkty o różnej specyfikacji, uzależnionej m.in. od cech konkretnych powłok czy rozmiarów malowanych detali. Zapewniamy także eksperckie wsparcie merytoryczne przy wyborze najlepszej możliwej powłoki.

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 2

Właściwości farb proszkowych -
ekologiczna wydajność

Podstawowe korzyści płynące z używania farb do malowania proszkowego to ogromna trwałość i wydajność. Tego typu farby są odporne na ścieranie, działanie warunków atmosferycznych i wpływ substancji chemicznych. Co więcej, stanowią doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. Z tego względu używa się ich głównie do pokrywania metali.

Farba proszkowa to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Nie zawiera lotnych rozpuszczalników i utwardzaczy. Występuje w różnych rodzajach wykończenia powierzchni: od gładkich drobnych struktur, aż po grube struktury, a także w rozmaitych wariantach połysku – w wersji matowej, półmatowej, satynowej, z połyskiem i wykończeniem na wysoki połysk.

Nasze kolory farb do malowania proszkowego klasyfikujemy zgodnie z klasyfikacją NCS opracowaną przez szwedzki ośrodek Scandinavian Colour Institute. Aktualnie jest to najbardziej rozpowszechniony system kategoryzacji kolorów na świecie.

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 3

Rodzaje farb proszkowych.
Czym się od siebie różnią?

Farba proszkowa może być przeznaczona do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Jest to podstawowy podział – produkty do stosowania na zewnątrz muszą być odporne na wpływ czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. W ujęciu bardziej szczegółowym, główne rodzaje farb proszkowych to:

  • farby epoksydowe – ich skład opiera się na żywicach epoksydowych, pigmentach i tzw. środkach pomocniczych. Są wszechstronne i odporne chemicznie oraz mechanicznie (np. na zarysowania). Stosuje się je głównie do pokrywania przedmiotów używanych wewnątrz pomieszczeń i maszyn (między innymi w celu ochrony przed korozją), np. elementów mebli, pomp hamulcowych do samochodów i domowego AGD.
  • farby poliestrowe – oparte na żywicach poliestrowych. Idealne do użytku zewnętrznego, np. malowania kosiarek, gaśnic, artykułów ogrodniczych. Zapewniają dużą odporność na warunki atmosferyczne, korozję i promieniowanie UV.
  • farby poliuretanowe – składają się głównie z żywicy poliestrowej i utwardzaczy ureatnowych. Wykorzystywane do malowania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, zwłaszcza dekoracyjnych. Są odporne na zadrapania, trwałe i bardzo gładkie (na naszej stronie dostępne w sekcji Produkty specjalne).
  • farby hybrydowe (epoksydowo-poliestrowe) – tworzone na bazie żywic epoksydowych i poliestrowych, aplikowane na różnego rodzaju powierzchnie. Wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, środki chemiczne, ale podatne na promieniowanie UV. Nadają się m.in. do malowania powierzchni wewnętrznych narażonych na działanie wysokich temperatur, np. grzejników, bojlerów, okapów kuchennych, szaf komputerowych, kolorowych elementów armatury.

W ofercie Ecoline wyróżniliśmy również produkty ze specjalnymi efektami estetycznymi, takie jak np. farby z efektem metalicznym.

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 4

Ecoline - farby proszkowe
wysokiej jakości

Farby proszkowe Ecoline to szeroki wybór produktów o wysokim standardzie. Przy wyborze odpowiedniej farby do malowania proszkowego wystarczy ustalić, jakie wymagania powinien spełniać malowany element, a następnie wybrać farbę posiadającą właściwości adekwatne do potrzeb. Decydując się na propozycje naszych marek, mają Państwo gwarancję intensywnych kolorów, dobrego krycia, dużej trwałości i wydajności.

Poza sprzedażą farb proszkowych, oferujemy również podkłady proszkowe, systemy dwupowłokowe oraz produkty specjalne na indywidualne zamówienie, m.in. antybakteryjne, antygrafitti, oraz z efektem transparentnym, antycznym, metalicznym, czy rustykalnym.

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 5

Nowoczesna farba proszkowa.
Jak malować?

Malowanie farbami proszkowymi wymaga odpowiedniego aplikatora (np. kompletnego, automatycznego systemu lakierni proszkowej dostępnego w naszej ofercie). W większości przypadków proces malowania polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na metalową powierzchnię. Osadzona warstwa utrzymuje się na powierzchni dzięki działaniu sił elektrostatycznych.

Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140-220°C. W rezultacie proszek ulega stopnieniu i polimeryzacji, a uzyskana, twarda powłoka jest odporna na wysoką temperaturę, korozję, środki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne.

Malowanie farbami proszkowymi powinno być procesem jak najbardziej hermetycznym. Wszelkie wtrącenia z otoczenia obniżają jakość lakierowanej powierzchni. Dlatego automatyczny system lakierni oferowany przez Ecoline ogranicza straty materiałów do minimum. Wszystko to dzięki hermetyzacji procesów produkcji, która pozwala zoptymalizować proces malowania i zachować sterylność na każdym jego etapie.

Do pobrania

Aprobata Qualicoat
Aprobata Qualisteelcoat

Zjedź w dół Zjedź w dół Zjedź w dół 6
Fundusze Unijne
Kontrast Czcionka
logo
Skip to content